fbpx
Tarihçe

Farklı yakıt çeşitleri ile çalışabilen birçok farklı pik döküm kazanın üreticisi konumuna gelmiştir. Sürekli yenilenmek misyonu ile devam edilen yolda hem daha çevreci hem daha verimli ürünleri üretmeye yönelik projeler neticesinde, 2007 yılında  alüminyum döküm eşanjörlü yoğuşmalı kazan üretmek amacıyla AR-GE faaliyetlerine başlamıştır. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada ısıtma sektöründeki yenilikleri ve yasal değişiklikleri  takip eden ve pozisyon alan genç ve dinamik ekibimiz, 2011 yılında 70-190 kW kapasite aralığında tam yoğuşmalı duvar tipi kazanları, 2015 yılında büyük kapasite(220 kW-760 kW) yer tipi yoğuşmalı kazanlar piyasaya sunmuştur. Türk Isıtma sektörünü dışa bağımlılıktan kurtararak teknoloji ve tasarımda ileri noktaya taşımayı hedefleyen mühendis kadromuzun devam eden projeler kapsamında 3250 kw ‘a  Mega Kazanlar, silindirik brülör ile yüzey alanını büyük tutarak daha hızlı ve verimli bir yanma sağlamayı sağlayan ilk yerli döküm kombi eşanjör projelerimiz bulunmaktadır.

Kendi öz sermayesi ile her geçen gün daha da büyüyen firmanın ürün satışının %70 ‘ni ihracat olarak gerçekleştirmektedir.

Büyürken katma değer sağlamayı hedefleyen Önmetal Döküm Sanayi A.Ş.’nin kurucusu Mücahit Bey’in en büyük arzusu bir meslek lisesi açmak ve mezunlara iş imkanı sağlamaktır.

Open chat